HISTORIA2020-08-21T07:49:33+00:00

Historia torebek z cukrem

Pierwsze torebki z cukrem pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie ubiegłego wieku. Były to czasy, gdy restauracje korzystały zazwyczaj z cukiernic lub szklanych dozowników. I to właśnie ta irytacja niehigienicznymi otwartymi cukiernicami przyczyniła się bezpośrednio do powstania saszetek z cukrem. Na idee pakowania cukru w jednorazowe opakowania wpadł przedsiębiorca Benjamin Eisenstadt pijąc herbatę podczas lunchu ze swoją żoną. Jako że Ben związany był z przemysłem herbacianym uznał, iż pakowanie cukru nie może się zbytnio różnić od pakowania herbat.

Wraz z upływem czasu powstały nowe formy opakowań na cukier jednorazowy. Dziś najpopularniejszą formą są torebki w kształcie paluszka tzw. stick. Opakowania te są bardziej ekonomiczne w porównaniu do saszetek kwadratowych Bena. Paluszki uwagi na swoją poręczność, cieszą się największym zainteresowaniem wśród odbiorców. Opakowanie stick, z czego mało kto zdaje sobie sprawę, zostało tak zaprojektowane, aby można je było przełamać w połowie długości i wygodnie wysypać całą zawartość, pozostawiając przy tym jeden papierek. Tak więc to Benjaminowi Eisenstadtowi, który ponad pół wieku temu jako pierwszy zapakował cukier do saszetki zawdzięczamy dziś estetyczny, a co najważniejsze higieniczny produkt.

Historia saszetek z cukrem

Pierwsze torebki z cukrem pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie ubiegłego wieku. Były to czasy, gdy restauracje korzystały zazwyczaj z cukiernic lub szklanych dozowników. I to właśnie ta irytacja niehigienicznymi otwartymi cukiernicami przyczyniła się bezpośrednio do powstania saszetek z cukrem.
Na idę pakowania cukru w jednorazowe opakowania wpadł przedsiębiorca Benjamin Eisenstadt pijąc herbatę podczas lunchu ze swoją żoną. Jako że Ben związany był z przemysłem herbacianym uznał, iż pakowanie cukru nie może się zbytnio różnić od pakowania herbat.

Wraz z upływem czasu powstały nowe formy opakowań na cukier jednorazowy. Dziś najpopularniejszą formą są torebki w kształcie paluszka tzw. stick. Opakowania te są bardziej ekonomiczne w porównaniu do saszetek kwadratowych Bena oraz z uwagi na swoją poręczność cieszą się największym zainteresowaniem odbiorców. Opakowanie stick z czego mało kto zdaje sobie sprawę, zostało tak zaprojektowane, aby można je było przełamać w połowie długości i wygodnie wysypać całą zawartość, pozostawiając przy tym jeden papierek. Tak więc to Benjaminowi Eisenstadtowi, który ponad pół wieku temu jako pierwszy zapakował cukier do saszetki zawdzięczamy dziś estetyczny a co najważniejsze higieniczny produkt.

W naszej ofercie między innymi:

Cukier biały
w saszetkach

Czytaj więcej

Cukier trzcionowy
w saszetkach

Czytaj więcej

Słodzik
w saszetkach

Czytaj więcej

Sól
w saszetkach

Czytaj więcej

Pieprz
w saszetkach

Czytaj więcej
Ta strona używa plików cookie i usług stron trzecich, korzystając z serwisu akceptujesz ich postanowienia i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z RODO. Zgoda